ӨДРИЙН СОНИН ҮНЭНИЙГ ХЭЛНЭ
Нийгэм
2018.01.13 11:01

​Монгол Улсад Ардчилсан шинэ Үндсэн хууль батлагдсаны ойн барилдаантай

Холбоотой Зураг

Монгол Улсад Ардчилсан шинэ Үндсэн хууль батлагдсаны 26 жилийн ойн баярт зориулсан улс, аймгийн алдар цолтой 256 бөхийн уламжлалт барилдаан өнөөдөр 14.00 цагаас Бөхийн өргөөнд болно. Тус барилдаанд зодоглох бөхчүүдийг Монголын үндэсний бөхийн холбооны албан ёсны ''Монголын Үндэсний Бөхийн Холбоо'' фэйсбүүк хаягаар бүртгэсэн бөгөөд өчигдөр өглөөний байдлаар дараах бөхчүүд бүртгүүлсэн тухай МҮБХ мэдээлжээ.

БҮРТГҮҮЛСЭН БӨХЧҮҮД

1. у/ар Намсрайжавын БАТСУУРЬ
2. у/г Өлзийтогтохын БАТ-ОРШИХ
3. у/з Батзоригийн БАТМӨНХ
4. у/з Баатархүүгийн ПҮРЭВСАЙХАН
5. у/з Баттулгын СОРОНЗОНБОЛД
6. у/х Шүхэртийн УЛАМБАЯР
7. у/х Алтанбаганын ЦАЦАБШИР
8. у/х Нямаагийн БАТЗАЯА
9. у/х Ганбатын АЛТАНГЭРЭЛ
10. у/х Жаргалсайханы АМАРТҮВШИН
11. у/х Баярхүүгийн БАТ-ӨЛЗИЙ
12. у/х Мягмарын БАДАРЧ
13. у/н Эрдэнэбилэгийн ЭНХБАТ
14. у/н Чулуунбаатарын БАТЧУЛУУН
15. у/н Лхагвасүрэнгийн ГАНТУЛГА
16. у/н Чотонгийн БАЯНМӨНХ
17. у/н Батмөнхийн САНГИСҮРЭН
18. у/н Баатарын АМАРЗАЯА
19. у/н Чулуунбатын ЦОГБАЯР
20. у/н Болдпүрэвийн СУГАРЖАРГАЛ
21. у/н Лхагваагийн ЛХА-ОЧИР
22. у/н Шоовдойхүүгийн ШИНЭБАЯР
23. у/н Болдбаатарын БАТЖАРГАЛ
24. у/н Эрдэнэбатын ДАШ
25. у/н Бадамсамбуугийн ГАНХУЯГ
26. у/н Доржийн АНАР
27. у/н Лхагвасүрэнгийн ШИНЭБААТАР
28. у/н Цэндзэсэмийн ЧИМЭДДОРЖ
29.у.н Чинчулуун ХӨХЧИРЭНГЭР
30. у/н Дэлгэрсайханы АМАРСАЙХАН
31. у/н Эрдэнэцогтын ВАНДАНЦЭРЭН
32. у/н Балганы ХИШИГБААТАР
33. у/н Бат-Өлзийн БАТ-ЭРДЭНЭ
34. у/н Галсан-Очирын ГАНЖАД
35. у/н Жаргалсайханы ДАГВА-ОЧИР
36. а/а Болор-Эрдэнийн НОМИНДАЛАЙ
37. а/а Дондогийн ДЭЛГЭРБАТ
38. а/а Улагпаны БЕРЕКЕ
39. а/а Дамбын ТАНГАД
40. а/а Сэргэлэнгийн АРИУНБИЛЭГ
41. а/а Алтангэрэлийн ОТГОНБААТАР
42. а/а Даваадоржийн БУЯНТ
43. а/а Одсүрэнгийн БАЯРХҮҮ
44. а/а Батчулууны ХАШБАТ
45. а/а Балдиржамцын ТАЙВАН
46. а/а Баатарпүрэвийн ГАНБААТАР
47. а/а Дашзэвэгийн АМАРЖАРГАЛ
48. а/а Доржсүрэнгийн БАДАМГАРАВ
49. а/а Ганжуурын БАТНЯМ
50. а/а Сүхбаатарын ЕРӨӨЛТ
51. а/а Төмөрбаатарын ПҮРЭВСҮРЭН
52. а/а Ганболдын ӨСӨХБАЯР
53. а/а Баарангийн ОТГОНБААТАР
54. а/а Жамбажамцын СҮХБАТ
55. а/а Чойжингийн БААСАНБАТ
56. а/а Пүрэвжавын МӨНХБАТ
57. а/а Нурланы МУСТАФА
58. а/а Батсүхийн БАТДОРЖ
59. а/а Малшыгийн ЕРКЕБУЛАН
60. а/а Батбаярын ДАВАА-ОЧИР
61. а/а Усныкагийн БАТГЭРЭЛ
62. а/а Цэрэнбатын САНДАГДОРЖ
63. а/а Батсугарын ЗОРИГТБААТАР
64. а/а Тулгаагийн СҮРЭНЖАВ
65. а/а Загдсүрэнгийн НАРАНБААТАР
66. а/а Цэвээнпүрэвийн АДЪЯА
67. а/а Шаравдоржийн ОТГОНТӨГС
68. а/а Баянзулын ЦЭДЭНСОДНОМ
69. а/а Насанцогтын БАЯРБААТАР
70. а/а Төрбатын ЯДАМСҮРЭН
71. а/а Ганпүрэвийн ГАНБААТАР
72. а/а Жаргалсайханы АЛТАНШАГАЙ
73. а/а Эрдэнэбилэгийн УУГАНБАЯР
74. а/а Лхамаагийн БАЛДОРЖ
75. а/а Бүрнээгийн БАЯНМӨНХ
76. а/а Батжаргалын ЛХАГВАДОРЖ
77. а/а Пүрэвдоржийн ЭРХЭМЖАРГАЛ тэргүүтэй улс, аймгийн алдар цолтой бөхчүүд барилдахаар бүртгүүлжээ.

Онцлох нийтлэлүүд