ӨДРИЙН СОНИН ҮНЭНИЙГ ХЭЛНЭ
Спорт
2018.01.14 11:01

Чөлөөт бөхийн насанд хүрэгчдийн УАШТ өнөөдөр өндөрлөнө

Чөлөөт бөхийн насанд хүрэгчдийн 2018 оны УАШТ өнөөдөр өндөрлөнө.

Өнөөдөр эрэгтэйчүүдийн 65, 86, 125 кг, эмэгтэйчүүдийн 53, 62, 76 кг-ын жингийн барилдаан болж аваргууд тодорно.

ОНООЛТ:

ЭРЭГТЭЙ:

65 кг:

Ц.Оюунболд (Мэргэд хангай) - Б.Нэмэхбаяр (Хасумегастарс)

О.Очирбат (Орхон) - Ө.Баасанбат (Цастын барс)

Д.Тэнгис (Хасумегастарс) - Б.Жаргалсайхан (Харгант)

Б.Батмагнай (Алдар) - Н.Зугдарбямба (Алдартан)

С.Билгүүн (Төгс)- Д.Шинэхүү (Хангарьд)

М.Нямбаяр (ҮБТДС) - Ц.Дамдинпүрэв (Аврагч)

Ч.Жамсранжав (ҮБТДС) - Т.Тулга (Арслан)

М.Цогбаяр (Харгант) - Г.Ханбүргэд (Даян бөх)

Г.Энхням (Аваргууд) - Г.Бат-Эрдэнэ (Хасумегастарс)

Э.Бямбадорж (Женко) - Т.Даваадалай (Мэргэд хангай)

Б.Наранболд (Хасумегастарс) - Г.Чойгажид (Женко)

А.Эрдэнэсайхан (Хангарьд) - Б.Номин (Аврагч)

Г.Баттулга (Налайх) - Д.Цогтбаатар (Аваргууд)

Г.Төртогтох (Хасумегастарс) - Н.Лхамгармаа (Алдар)

Ц.Цогхүү (Соёмбо) - Э.Ням-Очир (Хилчин)

86 кг:

Б.Бямбадорж (Мэргэд хангай) - Б.Энх-Амгалан (Даян бөх)

О.Үйтүмэн (Алдар) - Э.Сосорбарам (Ховд)

Г.Бат-Эрдэнэ (Аврагч) - Г.Ганхуяг (Аваргууд)

З.Мөнхзолбоо (Соёмбо) - Н.Шинэтөр (Соёмбо)

А.Цолмонгэрэл (Алдартан) - Б.Нямбаяр (Аврагч)

Э.Мөнх-Эрдэнэ (Алдартан0 - П.Өнөрбат (Хасумегастарс)

М.Хишигдалай (Ховд) - Г.Ориглох (Хасумегастарс)

М.Цэрэн (Хангарьд) - Ч.Өсөхбаяр (Хангай хайрхан)

125 кг:

Б.Хадбаатар (Цастын барс) - Ц.Төмөрцоож (Арслан)

Г.Баярбат (Даян бөх) - М.Лхагвагэрэл (Аварга)

Д.Эрдэнэтулга (Мэргэд хангай) - Т.Мягмаржав (Женко)

Б.Чимэдвандан (Алдар) - М.Бэлгүтэй (Женко)

Т.Дүгэрдорж (Аваргууд) - Б.Соронзонболд (Хилчин)

Д.Хүдэртулга (Сүлд) - Т.Сайханжаргал (Сүлд)

Ц.Мөнхбаяр (Алдартан) - О.Есөн-Эрдэнэ (Соёмбо)

Б.Нямсамбуу (Харгант) - Н.Золбоо (Хүч)

Э.Бат-Эрдэнэ (Аварга) - Х.Наранболд (Хангай мэргэд)

Г.Амгалан (Арслан) – Б.Гончигтавхай (Цастын барс)

Т.Бэгзсүрэн (Алдар) – Б.Мөнх-Эрдэнэ (Харгант)

Э.Төгөлдөр (Хасумегастарс) – Н.Жаргалбаяр (Сүлд)

ЭМЭГТЭЙ:

53 кг

Э.Сумъяа (Хилчин) – Отгонжаргал (Хасумегастарс)

Б.Оюунгэрэл (Ховд) – Н.Мөнхзул (Хангарьд)

1\2 финалд О.Ванчигмаа (Женко) - Отгонжаргал (Алдар)

62 кг

П.Орхон (Алдар) – Э.Дэлгэрмаа (Хасумегастарс)

Х.Болортуяа (Аврагч) – Ц.Шинэхүүхэн (Аваргууд)

1\2 финалд Д.Түмэнхүслэн (Женко) – Б.Сарнай (Налайх)

76 кг

Г.Наранчимэг (Хилчин) – Загардулам (Хангай хайрхан)

А.Чанцалнямаа (Хүч) – Б.Одончимэг (Алдар)

1\2 финалд Г.Ариунжаргал (Алдар) – О.Анударь (Аваргууд)

Өнөөдрийн барилдаан 11.00 цагаас эхлэх бөгөөд шигшээ барилдаан 16.00-18.00 цагийн хооронд болно.

Онцлох нийтлэлүүд