Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
ОХУ-тай хөнгөн үйлдвэрийн салбарт хамтран ажиллана Хүүхэд сууж байсан автомашиныг ачсан компанийн зөвшөөрлийг цуцлахаар болжээ Омикроны халдвар авч, гэрээр тусгаарлагдаж байгаа иргэдэд зориулсан зөвлөмж Гадаадад буй монголчууд “Эрдэнэс Тавантолгой”-н ногдол ашиг хүртэнэ Дөрөвдүгээр эмнэлэг өнөөдрөөс ажиллаж эхэллээ Австралид ажиллах хүчний хомсдол үүсчээ Казахстанд үймээний үеэр зэвсэг тарааж байсан этгээдүүдийг баривчилжээ УБТЗ-ын албаны даргыг хахууль авсан хэргээр саатуулжээ Маргаашийн бөхийн барилдаан цуцлагджээ Цэцгийн сав руу бие зассан эрэгтэйд хариуцлага тооцжээ ОХУ-тай хөнгөн үйлдвэрийн салбарт хамтран ажиллана Хүүхэд сууж байсан автомашиныг ачсан компанийн зөвшөөрлийг цуцлахаар болжээ Омикроны халдвар авч, гэрээр тусгаарлагдаж байгаа иргэдэд зориулсан зөвлөмж Гадаадад буй монголчууд “Эрдэнэс Тавантолгой”-н ногдол ашиг хүртэнэ Дөрөвдүгээр эмнэлэг өнөөдрөөс ажиллаж эхэллээ Австралид ажиллах хүчний хомсдол үүсчээ Казахстанд үймээний үеэр зэвсэг тарааж байсан этгээдүүдийг баривчилжээ УБТЗ-ын албаны даргыг хахууль авсан хэргээр саатуулжээ Маргаашийн бөхийн барилдаан цуцлагджээ Цэцгийн сав руу бие зассан эрэгтэйд хариуцлага тооцжээ
2021.12.29 10:12

"Ерөнхийлөгчийн цом"-ын төлөөх 128 бөхийн барилдаан болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин

"Ерөнхийлөгчийн цом"-ын төлөөх Улс, аймгийн алдар цолтой шилдэг 128 бөхийн уламжлалт барилдаан 14:00 цагаас Монгол бөхийн өргөөнд болно

Үндэсний эрх чөлөө, тусгаар тогтнолоо сэргээн мандуулсны 110 жилийн ойд зориулсан "Ерөнхийлөгчийн цом"-ын төлөөх Улс, аймгийн алдар цолтой шилдэг бөхчүүдийн уламжлалт барилдаанд зодоглохоор:

1. у.ав Пүрэвийн Бүрэнтөгс
2. у.г Мягмарын Бадарч
3. у.з Батзоригийн Батмөнх
4. у.з Доржийн Анар
5. у.з Цэдэнбазарын Одбаяр
6. у.х Алтанбаганын Цацабшир
7. у.х Төрөөгийн Баасанхүү
8. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий
9. у.х Оргихын Хангай
10. у.х Хүрэл-Очирын Гантулга
11. у.х Дамдинпүрэвийн Бат-Эрдэнэ
12. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо
13. у.х Баянзулын Цэдэнсодном
14. у.х Шархүүгийн Пүрэвгарьд
15. у.х Цэдэндоржийн Мөнхбаяр
16. у.н Чинчулууны Батчулуун
17. у.н Болдын Эрдэнэхүү
18. у.н Нурланы Мустафа
19. у.н Батмөнхийн Сангисүрэн
20. у.н Жаргалсайханы Чулуунбат
21. у.н Базаргүрийн Бадамсүрэн
22. у.н Лхагваагийн Лха-Очир
23. у.н Шоовдойхүүгийн Шинэбаяр
24. у.н Болдбаатарын Батжаргал
25. у.н Эрдэнэбатын Даш
26. у.н Бадамсамбуугийн Ганхуяг
27. у.н Батсайханы Дэлгэрсайхан
28. у.н Лутын Батзориг
29. у.н Цэндзэсэмийн Чимэддорж
30. у.н Дэлгэрсайханы Амарсайхан
31. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан
32. у.н Балганы Хишигбаатар
33. у.н Галсан-Очирын Ганжад
34. у.н Дармаагийн Тамир
35. у.н Шоовдорын Дарханбат
36. у.н Цогбадрахын Бямба-Очир
37. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал
38. у.н Батбаярын Даваа-Очир
39. у.н Алтангэрэлийн Давааням
40. у.н Доржхандын Хүдэрбулга
41. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж
42. у.н Хутагийн Цогтгэрэл
43. у.н Цэрэнбатын Сандагдорж
44. а.а Төмөрбаатарын Пүрэвсүрэн
45. а.а Намсрайн Баттүвшин
46. а.а Чулуунтөмөрийн Энхмөнх
47. а.а Мөнхцэнгэлийн Амарсанаа
48. а.а Сүрэнжавын Очирбат
49. а.а Өлзийсайханы Батзул
50. а.а Мядагмаагийн Адъяахүү
51. а.а Улагпаны Береке
52. а.а Мальшийн Еркебулан
53. а.а Оюунгэрэлийн Наранбаатар
54. а.а Цогтоогийн Мөнхбаяр
55. а.а Бэгзийн Мижидсүрэн
56. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх
57. а.а Алтангэрэлийн Отгонбаатар
58. а.а Батчулууны Хашбат
59. а.а Хүрэлбаатарын Оргилболд
60. а.а Балдиржамцын Тайван
61. а.а Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл
62. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж
63. ц.а Мөнхтөрийн Лхагвагэрэл
64. а.а Доржсүрэнгийн Бадамгарав
65. а.а Дашнямын Ариунмөрөн
66. а.а Дагвасамбуугийн Бямбасүрэн
67. а.а Ганцогтын Бадрах
68. а.а Даваадоржийн Төрболд
69. а.а Лханаагийн Нямбаяр
70. а.а Ганхуягийн Шинэзориг
71. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар
72. а.а Төрбатын Довчинсэмбээ
73. а.а Энхтөрийн Баасанжав
74. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ
75. а.а Энхбатын Сумъяабат
76. а.а Теликийн Эрболат
77. а.а Энхболдын Тамираа
78. а.а Намсрайн Ганзориг
79. а.а Түмэнбаярын Буянжаргал
80. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ
81. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал
82. а.а Цэвээнпүрэвийн Төмөрцоож
83. а.а Баасанжавын Сэр-Од
84. а.а Бумцэндийн Батбаатар
84. а.а Дамдины Тогтохжаргал
85. а.а Пүрэвсүрэнгийн Батхуяг
86. а.а Батсугарын Зоригтбаатар
87. а.а Тогтохмэндийн Сайханжаргал
88. а.а Цэнд-Аюушийн Цогт-Эрдэнэ
89. а.а Будаагийн Батсайхан
90. а.а Чинзоригийн Эрдэнэсайхан
91. а.а Батсүхийн Уугандаваа
92. а.а Жаалаагийн Наранбаатар
93. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга
94. а.а Баянбилэгийн Баянмөнх
95. а.а Хүрэлбаатарын Батбаяр
96. а.а Ганболдын Төрмөнх
97. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр
98. а.а Цэрэндоржийн Ганбат
99. а.а Ганпүрэвийн Ганбаатар
100. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун
101. а.а Энх-Амгалангийн Ариунбуян
102. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр
103. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх
104. ц.а Ганзоригийн Жамбалдорж
105. а.а Батжаргалын Чинбат
106. а.а Мөнхжаргалын Бэлгүтэй
107. а.а Доржпаламын Энхболд
108. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай
109. а.а Гүрзулын Ганцоож
110. а.а Буянтогтохын Пүрэвдорж
111. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга
112. а.а Доржийн Ням-Очир
113. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох
114. а.а Цэндээгийн Лувсан-Адъяа... нарын шилдэг 128 бөх барилдахаар бүртгүүллээ. Аймгийн харцага, начин цолтнууд энэ удаа багтсангүй. Барилдаан 14:00 цагаас эхэлнэ. Тасалбарыг https://www.ticket.mn/event/1096/ -ээс...
МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ БӨХИЙН ХОЛБОО