Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
ЦАГ АГААР: Улаанбаатарт өдөртөө 19 хэм, бороо орно DNN.mn ТОЙМ: "Долоогоос дээш хоног нутаглах бол баг, хорооны Засаг даргаас зөвшөөрөл авдаг болъё" хэмээн өгүүллээ DNN.mn “Mongolian diaspora tech summit” олон улсын чуулган боллоо DNN.mn Төрийн байгуулалтын байнгын хороо хуралдлаа DNN.mn Үерийн аюулаас сэрэмжтэй байхыг анхааруулж байна DNN.mn Газрын тосны бүтээгдэхүүний тухай хуульд нэмэлт оруулах тухай хуулийн төслийн хэлэлцэх эсэхийг дэмжив DNN.mn Улаанбаатарт шөнөдөө 13 хэм дулаан DNN.mn Наадмын өдрүүдэд тээврийн хэрэгслийн бүртгэлийн үйлчилгээ авах салбаруудын ажиллах цагийн хуваарь DNN.mn Улсын баяр наадамд Тува, Халимаг, Буриад, Өвөр Монголын 25 бөх барилдах хүсэлтээ өгчээ DNN.mn Монголын 4 марафонч ДАШТ-д оролцоно DNN.mn ЦАГ АГААР: Улаанбаатарт өдөртөө 19 хэм, бороо орно DNN.mn ТОЙМ: "Долоогоос дээш хоног нутаглах бол баг, хорооны Засаг даргаас зөвшөөрөл авдаг болъё" хэмээн өгүүллээ DNN.mn “Mongolian diaspora tech summit” олон улсын чуулган боллоо DNN.mn Төрийн байгуулалтын байнгын хороо хуралдлаа DNN.mn Үерийн аюулаас сэрэмжтэй байхыг анхааруулж байна DNN.mn Газрын тосны бүтээгдэхүүний тухай хуульд нэмэлт оруулах тухай хуулийн төслийн хэлэлцэх эсэхийг дэмжив DNN.mn Улаанбаатарт шөнөдөө 13 хэм дулаан DNN.mn Наадмын өдрүүдэд тээврийн хэрэгслийн бүртгэлийн үйлчилгээ авах салбаруудын ажиллах цагийн хуваарь DNN.mn Улсын баяр наадамд Тува, Халимаг, Буриад, Өвөр Монголын 25 бөх барилдах хүсэлтээ өгчээ DNN.mn Монголын 4 марафонч ДАШТ-д оролцоно DNN.mn
2022.06.11 06:06

Улс аймгийн алдар цолтой 128 бөх зодоглоно DNN.mn

Нийтлэлч: Өдрийн сонин

Булган аймгаас төрөн гарсан дөрвөн аваргын нэрэмжит улс аймгийн алдар цолтой 128 бөхийн барилдаанд зодоглохоор:

1. дая.а Намсрайжавын Батсуурь
2. у.ав Пүрэвийн Бүрэнтөгс
3. у.ав Сүхбаатарын Мөнхбат
4. у.ар Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва
5. у.г Мягмарын Бадарч
6. у.з Баттулгын Соронзонболд
7. у.х Алтанбаганын Цацабшир
8. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий
9. у.х Хүрэл-Очирын Гантулга
10. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо
11. у.х Баянзулын Цэдэнсодном
12. у.х Шархүүгийн Пүрэвгарьд
13. у.х Цэдэндоржийн Мөнхбаяр
14. у.н Лувсандоржийн Цэрэнтогтох
15. у.н Болдпүрэвийн Сугаржаргал
16. у.н Болдбаатарын Батжаргал
17. у.н Бадамсамбуугийн Ганхуяг
18. у.н Лутын Батзориг
19. у.н Батчулууны Баатарцол
20. у.н Дэлгэрсайханы Амарсайхан
21. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан
22. у.н Бердимуратын Серик
23. у.н Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
24. у.н Дармаагийн Тамир
25. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал
26. у.н Батбаярын Даваа-Очир
27. у.н Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ
28. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж
29. у.н Хутагийн Цогтгэрэл
30. а.а Сүрэнжавын Очирбат
31. а.а Дамбын Тангад
32. а.а Улагпаны Береке
33. а.а Өрнөхбаярын Сүхбат
34. а.а Бэгзийн Мижидсүрэн
35. а.а Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл
36. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж
37. а.а Батсүхийн Гантөмөр
38. а.а Баарангийн Отгонбаатар
39. а.а Ганцогтын Бадрах
40. а.а Пүрэвжавын Даваадорж
41. а.а Батчулууны Хашбат
42. а.а Ганхуягийн Шинэзориг
43. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар
44. а.а Төрбатын Довчинсэмбээ
45. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ
46. а.а Гончигбатын Бат-Орших
47. а.а Энхболдын Тамираа
48. а.а Намсрайн Ганзориг
49. а.а Түмэнбаярын Буянжаргал
50. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ
51. а.а Батсугарын Зоригтбаатар
52. а.а Дамдины Тогтохжаргал
53. а.а Хүрэлбаатарын Батбаяр
54. а.а Идэрийн Мандах
55. а.а Тулгаагийн Сүрэнжав
56. а.а Чулуунбаатарын Мөнхбат
57. а.а Алтангэрэлийн Отгонбаатар
58. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун
59. а.а Энх-Амгалангийн Ариунбуян
60. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож
61. а.а Бямбадоржийн Батдорж
62. а.а Чинзоригийн Эрдэнэсайхан
63. а.а Баттогтохын Очирхүү
64. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга
65. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох
66. а.а Ганбаатарын Ганхуяг
67. а.а Цэвээндоржийн Хүрэлбаатар
68. а.з Цэрэнноровын Анхбаяр
69. а.з Мөнхбатын Даваасүрэн
70. а.з Балтмөнхийн Бадамдорж
71. а.з Бямбаагийн Буянмөнх
72. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй
73. а.з Бямбадоржийн Түвшинтөгс
74. а.з Цэдэнсодномын Бямба-Отгон
75. ц.з Оюунбатын Батжаргал
76. а.з Түвдэндоржийн Аззаяа
77. а.з Даваадоржийн Мягмардорж
78. а.з Ням-Осорын Наранбаяр
79. а.з Жаргалсайханы Жавхлан
80. а.з Бөхбатын Анандпүрэв
81. а.з Галбадрахын Дармаажанцан
82. а.з Энх-Амгалангийн Өлзийбаяр
83. а.з Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс
84. а.з Эрдэнэбаярын Мөнхболд
85. а.з Алтанхуягийн Нармандах
86. а.х Баянжаргалын Төмөрбаатар
87. а.х Дөрбетханы Бейбит
88. а.х Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн
89. а.х Хангайн Наранбаяр
90. а.х Дамдинсүрэнгийн Пүрэвдорж
91. а.х Галбадрахын Гантулга
92. а.х Жавзандуламын Хатанзоригт
93. а.х Баттөрийн Ганбаяр
94. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу
95. а.х Сэргэлэнгийн Чулуунхүү
96. а.х Бэгзийн Лхагва-Очир
97. а.х Ганболдын Анхбаяр
98. а.х Болдбаатарын Одсүрэн
99. а.х Асхарын Айбек
100. а.х Нямжавын Ширчинхүү
101. а.х Дашдамбын Цэрэндорж
102. а.х Баасанцогтын Өлзийсайхан
103. а.х Халтарын Бөхбаяр
104. а.х Лхагвадоржийн Даваажамц
105. а.х Бүүвэйбаатарын Анхтөр
106. а.х Хуанышийн Танирберген
107. а.н Батаагийн Даваадорж
108. а.н Хадбаатарын Мягмарсүрэн
109. а.н Дэлгэрдалайн Пүрэвдорж
110. а.н Баасанжавын Сундуй
111. а.н Ичинхоролын Баатарчулуун
112. а.н Мягмарсүрэнгийн Нямбаатар
113. а.н Батбадралын Ганзолбоо
114. а.н Ганбатын Балжинням
115. а.н Даваанямын Батдорж
116. а.н Төмөрсүхийн Дэчинжүрмэд
117. а.н Цогтгэрэлийн Билэгжаргал
118. а.н Болоогийн Алтангэрэл
119. а.н Пүрэвжавын Сандагдорж
120. а.н Батсүхийн Эрдэнэбуян
121. а.н Дашжамцын Дагвадорж
122. а.н Доржсүрэнгийн Индрабал
123. а.н Сугирын Лундаа
124. а.н Эрдэнэбаатарын Бат-Эрдэнэ
125. а.н Оюунсурталын Эрдэнэсайхан
126. а.н Отгонбатын Баярбаасан
127. с.з Цэгмидийн Батжаргал
128. с.з Лувсандондовын Батбаяр
129. с.з Баттулгын Өсөхбаяр
130. с.з Алтанхуягийн Мөнх-Эрдэнэ
131. с.з Идэрсүрэнгийн Бумбаяр
132. с.з Отгонбаярын Ренчин-Очир нарын бөхчүүд бүртгүүллээ. Барилдаан маргааш 12:00 цагаас эхэлнэ.