Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
БНХАУ руу энэ сард зорчих иргэдээс PCR шинжилгээ авах цагийн хуваарь DNN.mn “Улаанбаатарын үдэш-2022” нийтийн цэнгүүн, урлагийн тоглолт Хүй долоон худагт болно DNN.mn Улсын дээд шүүхийн шүүгчид нэр дэвшигчидтэй танилцах асуудлыг хэлэлцэж байна DNN.mn Гэрийнхэнтэйгээ маргалдаж гараад сураггүй болсон иргэнийг эрэн хайж байна DNN.mn Үерийн аюулаас сэрэмжлүүлж байна DNN.mn Онцгой албан татварын хуульд нэмэлт, өөрчлөлт оруулах төслийн анхны хэлэлцүүлгийг хийв DNN.mn С.Лавров Вьетнамын Гадаад хэргийн сайдтай хэлэлцээ хийнэ DNN.mn "Уралдаанч хүүхдийн аюулгүй байдлыг бүрэн хангаагүй уяачийн морийг наадамд оролцуулахгүй" гэв DNN.mn Ойд хор цацсанаас хойш 14 хоногийн дараа зусландаа гарахыг зөвлөлөө DNN.mn Үндэсний их баяр наадам маргааш Урианхай сур харваагаар эхэлнэ DNN.mn БНХАУ руу энэ сард зорчих иргэдээс PCR шинжилгээ авах цагийн хуваарь DNN.mn “Улаанбаатарын үдэш-2022” нийтийн цэнгүүн, урлагийн тоглолт Хүй долоон худагт болно DNN.mn Улсын дээд шүүхийн шүүгчид нэр дэвшигчидтэй танилцах асуудлыг хэлэлцэж байна DNN.mn Гэрийнхэнтэйгээ маргалдаж гараад сураггүй болсон иргэнийг эрэн хайж байна DNN.mn Үерийн аюулаас сэрэмжлүүлж байна DNN.mn Онцгой албан татварын хуульд нэмэлт, өөрчлөлт оруулах төслийн анхны хэлэлцүүлгийг хийв DNN.mn С.Лавров Вьетнамын Гадаад хэргийн сайдтай хэлэлцээ хийнэ DNN.mn "Уралдаанч хүүхдийн аюулгүй байдлыг бүрэн хангаагүй уяачийн морийг наадамд оролцуулахгүй" гэв DNN.mn Ойд хор цацсанаас хойш 14 хоногийн дараа зусландаа гарахыг зөвлөлөө DNN.mn Үндэсний их баяр наадам маргааш Урианхай сур харваагаар эхэлнэ DNN.mn
Спорт
2014.09.16 11:09

Шилдэг зургаан баг тодорлоо

Польшид болж буй волейболын Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний шилдэг зургаан баг тодорлоо. Хоёрдугаар тойргийн “Е” хэсгээс Франц, Польш, Иран, “F” хэсгээс Бразил, ОХУ, Германы шигшээ багууд шалгарч, гуравдугаар тойрогт өрсөлдөх эрхийг авлаа.

Шилдэг зургаан баг дахин хоёр хэсэгт хуваагдсан бөгөөд G хэсэгт Франц, Герман, Иран, H хэсэгт Бразил, Польш, ОХУ-ын багууд багтжээ. Шилдэг зургаан багаас хагас шигшээд өрсөлдөх багууд ирэх баасан гаригт (09.18) тодорно.

Гуравдугаар тойргийн хуваарь:

09.16 Франц-Герман, Бразил-Польш

09.17 Герман-Иран, Бразил-ОХУ

09.18 Франц-Иран, ОХУ-Польш тус тус тоглож, медалийн төлөө өрсөлдөх багууд тодорно.

 

Тэмцээний VII-XXIV байрт шалгарсан багуудын дүнг танилцуулья:

VII байр: Канад

VIII байр: АНУ

IX байр: Финланд

X байр: Серб

XI байр: Аргентин

XII байр: Куба

XIII байр: Болгар

XIV байр: Итали

XV байр: Австрали

XVI байр: БНХАУ

XVII байр: Белги

XVIII байр: Мексик

XIX байр: Өмнөд Солонгос

ХX байр: Венесуль

XXI байр: Камерун

XXII байр: Египет

XXIII байр: Пуэрто-Рико БНУ

XХIV байр: Тунис тус тус шалгарчээ.

Онцлох нийтлэлүүд