Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
Цахим системээр 10 улсын 62 иргэнд виз олгожээ Баян-Өлгий, Увс, Ховд, Төв аймгуудын зарим нутгаар зудын эрсдэл их зэрэглэлд байна Швейцарын Холбооны улсаас Монгол Улсад зургаан ширхэг зөөврийн рентген аппарат хүлээлгэн өгөв Ж.Гэндэндарам: Ш.Сүрэнжав надад “Таны буянаар ертөнцөд би танигдлаа” гэж хэлсэн Хүний хувийн мэдээллийг цахим сүлжээгээр задалсан бол 5 жил хүртэлх хорих ял онооно Хүүхдийн эрхийг зөрчсөн эрх бүхий албан тушаалтнуудад шийтгэл оногдуулжээ УИХ-ын чуулган: Нийтийн мэдээллийн ил тод байдлын тухай хуулийг эцэслэн хэлэлцэв ​Өдрийн сонины ЧАТБОТ танд үйлчилж байна ШЕЗ-ийн даргыг өнөөдөр сонгоно Вакцин хольж тарих нь илүү үр дүнтэй Цахим системээр 10 улсын 62 иргэнд виз олгожээ Баян-Өлгий, Увс, Ховд, Төв аймгуудын зарим нутгаар зудын эрсдэл их зэрэглэлд байна Швейцарын Холбооны улсаас Монгол Улсад зургаан ширхэг зөөврийн рентген аппарат хүлээлгэн өгөв Ж.Гэндэндарам: Ш.Сүрэнжав надад “Таны буянаар ертөнцөд би танигдлаа” гэж хэлсэн Хүний хувийн мэдээллийг цахим сүлжээгээр задалсан бол 5 жил хүртэлх хорих ял онооно Хүүхдийн эрхийг зөрчсөн эрх бүхий албан тушаалтнуудад шийтгэл оногдуулжээ УИХ-ын чуулган: Нийтийн мэдээллийн ил тод байдлын тухай хуулийг эцэслэн хэлэлцэв ​Өдрийн сонины ЧАТБОТ танд үйлчилж байна ШЕЗ-ийн даргыг өнөөдөр сонгоно Вакцин хольж тарих нь илүү үр дүнтэй
2021.10.22 02:10

Үндэсний бөхийн лигийн барилдаан энэ ням гаригт болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин


Монголын үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан хоёр удаа хойшлогдсоны эцэст энэ ням гаригт болохоор тогтлоо.

“Хил хязгааргүй спорт” төрийн бус байгууллага, Монголын үндэсний бөхийн холбоо, "Эрхэт Монгол" групп, ТВ8 телевизийн хамтран хэрэгжүүлж буй үндэсний бөхийн лигийн барилдаанд дараах бөхчүүд хүч үзнэ.

2021.10.24 Монгол бөхийн өргөө

Нэгийн даваа:

13:00 Бөхчүүдийн танилцуулга

13:20 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.н Б.Бат-Эрдэнэ А.н Б.Баатарболд

А.а П.Өсөхбаатар А.а Б.Чинбат

У.н Д.Амаржаргал А.з Б.Түвшинтөгс

У.н Б.Цэдэнсодном А.а Б.Батсайхан

13:40 2 дох 8 бөхийн барилдаан

У.х Д.Анар А.н Г.Цоггэрэл

У.н Н.Мустафа А.а Д.Аззаяа

У.ө.н Ч.Батчулуун А.н Б.Улаалзгана

У.н Ц.Мөнхбаяр А.а Ц.Лувсан-Адъяа

14:00 3 дах 8 бөхийн барилдаан

Ц.н Г.Эрдэнэтогтох

А.а С.Ерөөлт А.а Д.Ням-Очир

У.н Ц.Бямба-Очир А.з О.Түмэн

А.а Б.Отгонбаатар А.а Б.Сумъяабат

14:20 4 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.х Т.Баасанхүү А.з Э.Мөнхжаргал

А.х.а Б.Баянмөнх А.а Ц.Төмөрцоож

У.н Б.Серик А.х Б.Сосорбарам

А.а М.Бямбадорж А.а Я.Бумбаяр

Хоёрын даваа:

15:00 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

15:30-17:00 ЗАВСАРЛАГАА

17:00 2 дох 8 бөхийн барилдаан

Гурвын даваа:

17:20 Дунд шөвгийн 1 дэх 4 бөхийн барилдаан

17:40 Дунд шөвгийн 2 дох 4 бөхийн барилдаан

Дөрвийн даваа:

18:00 Их шөвгийн 4 бөхийн барилдаан

Тавын даваа:

18:25 Түрүү, үзүүрийн барилдаан

18:50 Тэмцээний хаалт, шагнал гардуулах ёслол