Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
Украинд амиа алдсан цэргүүдийн дотор дагестанууд, буриадyyд хамгийн их байна DNN.mn Дайныг дэмжсэн Оросын гимнастикч эрхээ хасуулжээ DNN.mn БНХАУ-д гурван хүүхэдтэй айл үл хөдлөх хөрөнгө авахад давуу талтай боллоо DNN.mn BTS хамтлаг Billboard Music Awards-аас гурван шагнал хүртлээ DNN.mn Дархан-Уул аймаг “Тэрбум мод” үндэсний хөдөлгөөнд нэгдэж 105 мянган мод тарьжээ DNN.mn Японд өргөн хэрэглээний барааны үнэ 10 хувиар өсчээ DNN.mn "Кинг тауэр" хотхоны хашааг буулгаж, гарц гаргаж эхэлжээ DNN.mn Дархан-Уул аймгийн дөрөв, Сэлэнгэ аймгийн 17 сумын хэмжээнд малын үзлэг хийж байна DNN.mn ЦЕГ: Өчигдөр 134 жолооч согтуу жолоо барьж, 149 хүн эрүүлжүүлэхэд хоножээ DNN.mn Хотон шувууны талаар зар тавьсан иргэнд сануулга өгчээ DNN.mn Украинд амиа алдсан цэргүүдийн дотор дагестанууд, буриадyyд хамгийн их байна DNN.mn Дайныг дэмжсэн Оросын гимнастикч эрхээ хасуулжээ DNN.mn БНХАУ-д гурван хүүхэдтэй айл үл хөдлөх хөрөнгө авахад давуу талтай боллоо DNN.mn BTS хамтлаг Billboard Music Awards-аас гурван шагнал хүртлээ DNN.mn Дархан-Уул аймаг “Тэрбум мод” үндэсний хөдөлгөөнд нэгдэж 105 мянган мод тарьжээ DNN.mn Японд өргөн хэрэглээний барааны үнэ 10 хувиар өсчээ DNN.mn "Кинг тауэр" хотхоны хашааг буулгаж, гарц гаргаж эхэлжээ DNN.mn Дархан-Уул аймгийн дөрөв, Сэлэнгэ аймгийн 17 сумын хэмжээнд малын үзлэг хийж байна DNN.mn ЦЕГ: Өчигдөр 134 жолооч согтуу жолоо барьж, 149 хүн эрүүлжүүлэхэд хоножээ DNN.mn Хотон шувууны талаар зар тавьсан иргэнд сануулга өгчээ DNN.mn
2021.10.22 02:10

Үндэсний бөхийн лигийн барилдаан энэ ням гаригт болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин


Монголын үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан хоёр удаа хойшлогдсоны эцэст энэ ням гаригт болохоор тогтлоо.

“Хил хязгааргүй спорт” төрийн бус байгууллага, Монголын үндэсний бөхийн холбоо, "Эрхэт Монгол" групп, ТВ8 телевизийн хамтран хэрэгжүүлж буй үндэсний бөхийн лигийн барилдаанд дараах бөхчүүд хүч үзнэ.

2021.10.24 Монгол бөхийн өргөө

Нэгийн даваа:

13:00 Бөхчүүдийн танилцуулга

13:20 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.н Б.Бат-Эрдэнэ А.н Б.Баатарболд

А.а П.Өсөхбаатар А.а Б.Чинбат

У.н Д.Амаржаргал А.з Б.Түвшинтөгс

У.н Б.Цэдэнсодном А.а Б.Батсайхан

13:40 2 дох 8 бөхийн барилдаан

У.х Д.Анар А.н Г.Цоггэрэл

У.н Н.Мустафа А.а Д.Аззаяа

У.ө.н Ч.Батчулуун А.н Б.Улаалзгана

У.н Ц.Мөнхбаяр А.а Ц.Лувсан-Адъяа

14:00 3 дах 8 бөхийн барилдаан

Ц.н Г.Эрдэнэтогтох

А.а С.Ерөөлт А.а Д.Ням-Очир

У.н Ц.Бямба-Очир А.з О.Түмэн

А.а Б.Отгонбаатар А.а Б.Сумъяабат

14:20 4 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.х Т.Баасанхүү А.з Э.Мөнхжаргал

А.х.а Б.Баянмөнх А.а Ц.Төмөрцоож

У.н Б.Серик А.х Б.Сосорбарам

А.а М.Бямбадорж А.а Я.Бумбаяр

Хоёрын даваа:

15:00 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

15:30-17:00 ЗАВСАРЛАГАА

17:00 2 дох 8 бөхийн барилдаан

Гурвын даваа:

17:20 Дунд шөвгийн 1 дэх 4 бөхийн барилдаан

17:40 Дунд шөвгийн 2 дох 4 бөхийн барилдаан

Дөрвийн даваа:

18:00 Их шөвгийн 4 бөхийн барилдаан

Тавын даваа:

18:25 Түрүү, үзүүрийн барилдаан

18:50 Тэмцээний хаалт, шагнал гардуулах ёслол