Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
НҮБ-ын хүний эрхийн дээд комиссар Шинжаанд айлчилна DNN.mn Орос улс Финландад байгалийн хий нийлүүлэхээ зогсоолоо DNN.mn ОХУ цэргийн насны хязгаарыг нэмэгдүүлэх хуулийн төсөл хэлэлцэв DNN.mn  Иргэд цэвэршүүлсэн амны усыг тамхины ишээр дүүргэжээ DNN.mn Цахилгаан мотоцикл унахад үнэмлэх шаарддаг болно DNN.mn ​ Говь-Алтай аймгийн 51 үйлчилгээ “e-mongolia”-д нэвтэрлээ DNN.mn Хөрөнгийн зах зээлийн үнэлгээ өмнөх оны мөн үеэс 45.6 хувиар өсжээ DNN.mn Энхийг сахиулагчид дүрвэгсдийн хуарангийн сургуульд эд зүйл хандивлав DNN.mn Монгол адууны генийн дарааллыг тогтооно DNN.mn Дотоодын ААН-үүд үндэсний шилдэг бүтээгдэхүүнээ дэлгэжээ DNN.mn НҮБ-ын хүний эрхийн дээд комиссар Шинжаанд айлчилна DNN.mn Орос улс Финландад байгалийн хий нийлүүлэхээ зогсоолоо DNN.mn ОХУ цэргийн насны хязгаарыг нэмэгдүүлэх хуулийн төсөл хэлэлцэв DNN.mn  Иргэд цэвэршүүлсэн амны усыг тамхины ишээр дүүргэжээ DNN.mn Цахилгаан мотоцикл унахад үнэмлэх шаарддаг болно DNN.mn ​ Говь-Алтай аймгийн 51 үйлчилгээ “e-mongolia”-д нэвтэрлээ DNN.mn Хөрөнгийн зах зээлийн үнэлгээ өмнөх оны мөн үеэс 45.6 хувиар өсжээ DNN.mn Энхийг сахиулагчид дүрвэгсдийн хуарангийн сургуульд эд зүйл хандивлав DNN.mn Монгол адууны генийн дарааллыг тогтооно DNN.mn Дотоодын ААН-үүд үндэсний шилдэг бүтээгдэхүүнээ дэлгэжээ DNN.mn
2021.10.24 12:10

Үндэсний бөхийн лигийн барилдаан өнөөдөр 13.00 цагт эхэлнэ

Нийтлэлч: Өдрийн сонин

“Хил хязгааргүй спорт” Төрийн бус байгууллага, Монголын үндэсний бөхийн холбоо, "Эрхэт Монгол" групп, ТВ8 телевизийн хамтран хэрэгжүүлж буй үндэсний бөхийн лигийн барилдаан өнөөдөр 13.00 цагт эхлэх гэж байна.

Барилдааныг ТВ8 телевиз шууд дамжуулан хүргэнэ.

Бөх сонирхогчдын дунд хүлээлт үүсгээд байсан тус барилдаан 16-нд болох байсан ч УИХ-ын нөхөн сонгуулийн дахин санал хураалттай холбоотойгоор хойшилсон юм.

Ингээд өнөөдрийн барилдааны хуваарийг танилцуулья.

Нэгийн даваа

13:00 Бөхчүүдийн танилцуулга

13:20 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.н Б.Бат-Эрдэнэ А.н Б.Баатарболд

А.а П.Өсөхбаатар А.а Б.Чинбат

У.н Д.Амаржаргал А.з Б.Түвшинтөгс

У.н Б.Цэдэнсодном А.а Б.Батсайхан

13:40 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

У.х Д.Анар А.н Г.Цоггэрэл

У.н Н.Мустафа А.а Д.Аззаяа

У.ө.н Ч.Батчулуун А.н Б.Улаалзгана

У.н Ц.Мөнхбаяр А.а Ц.Лувсан-Адъяа

14:00 3 дахь 8 бөхийн барилдаан

Ц.н Г.Эрдэнэтогтох

А.а С.Ерөөлт А.а Д.Ням-Очир

У.н Ц.Бямба-Очир А.з О.Түмэн

А.а Б.Отгонбаатар А.а Б.Сумъяабат

14:20 4 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.х Т.Баасанхүү А.з Э.Мөнхжаргал

А.х.а Б.Баянмөнх А.а Ц.Төмөрцоож

У.н Б.Серик А.х Б.Сосорбарам

А.а М.Бямбадорж А.а Я.Бумбаяр

Хоёрын даваа

15:00 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

15:30-17:00 ЗАВСАРЛАГА

17:00 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

Гурвын даваа

17:20 Дунд шөвгийн 1 дэх 4 бөхийн барилдаан

17:40 Дунд шөвгийн 2 дахь 4 бөхийн барилдаан

Дөрвийн даваа

18:00 Их шөвгийн 4 бөхийн барилдаан

Тавын даваа

18:25 Түрүү, үзүүрийн барилдаан

18:50 Тэмцээний хаалт, шагнал гардуулах ёслол