Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
Тусгаар тогтнолын баярын жагсаалын үеэр 6 хүн амиа алджээ DNN.mn Аюулгүй байдал, гадаад бодлогын байнгын хороо гурван асуудлыг хэлэлцлээ DNN.mn Улаанбаатарт шөнөдөө 9 хэм дулаан DNN.mn Согтууруулах ундааны эргэлтэд хяналт тавих тухай хуулийн төслийн анхны хэлэлцүүлгийг хийв DNN.mn Үндэсний их баяр наадмын үеэр нэмэлт галт тэрэг аялуулна DNN.mn Бусдыг согтууруулах ундаа хэрэглэхийг шаардахыг хуулиар хориглов DNN.mn ТББХ: Хуулийн төслүүдийн анхны болон эцсийн хэлэлцүүлгийг явууллаа DNN.mn Улсын хэмжээнд 570.8 мянган га талбайд тариалалт хийжээ DNN.mn Наадмын үеэр нэмэлт галт тэрэг аялуулна DNN.mn ​Барилгын материалд хорт бодис байгаагаас үүдэж бидний үр хүүхэд, гэр бүл хорт хавдраар өвдөж байна DNN.mn Тусгаар тогтнолын баярын жагсаалын үеэр 6 хүн амиа алджээ DNN.mn Аюулгүй байдал, гадаад бодлогын байнгын хороо гурван асуудлыг хэлэлцлээ DNN.mn Улаанбаатарт шөнөдөө 9 хэм дулаан DNN.mn Согтууруулах ундааны эргэлтэд хяналт тавих тухай хуулийн төслийн анхны хэлэлцүүлгийг хийв DNN.mn Үндэсний их баяр наадмын үеэр нэмэлт галт тэрэг аялуулна DNN.mn Бусдыг согтууруулах ундаа хэрэглэхийг шаардахыг хуулиар хориглов DNN.mn ТББХ: Хуулийн төслүүдийн анхны болон эцсийн хэлэлцүүлгийг явууллаа DNN.mn Улсын хэмжээнд 570.8 мянган га талбайд тариалалт хийжээ DNN.mn Наадмын үеэр нэмэлт галт тэрэг аялуулна DNN.mn ​Барилгын материалд хорт бодис байгаагаас үүдэж бидний үр хүүхэд, гэр бүл хорт хавдраар өвдөж байна DNN.mn
2021.10.15 04:10

Үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан маргааш болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин


Монголын үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан маргааш 13:00 цагаас "Монгол бөхийн өргөө"-нд эхэлнэ.

“Хил хязгааргүй спорт” Төрийн бус байгууллага, Монголын үндэсний бөхийн холбоо, "Эрхэт Монгол" групп, ТВ8 телевизийн хамтран хэрэгжүүлж буй тус барилдааны хуваарийг танилцуулъя.

2021.10.16

Нэгийн даваа

13:00 Бөхчүүдийн танилцуулга

13:20 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.н Б.Бат-Эрдэнэ А.н Б.Баатарболд

А.а П.Өсөхбаатар А.а Б.Чинбат

У.н Д.Амаржаргал А.з Б.Түвшинтөгс

У.н Б.Цэдэнсодном А.а Б.Батсайхан

13:40 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

У.х Д.Анар А.н Г.Цоггэрэл

У.н Н.Мустафа А.а Д.Аззаяа

У.ө.н Ч.Батчулуун А.н Б.Улаалзгана

У.н Ц.Мөнхбаяр А.а Ц.Лувсан-Адъяа

14:00 3 дахь 8 бөхийн барилдаан

Ц.н Г.Эрдэнэтогтох

А.а С.Ерөөлт А.а Д.Ням-Очир

У.н Ц.Бямба-Очир А.з О.Түмэн

А.а Б.Отгонбаатар А.а Б.Сумъяабат

14:20 4 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.х Т.Баасанхүү А.з Э.Мөнхжаргал

А.х.а Б.Баянмөнх А.а Ц.Төмөрцоож

У.н Б.Серик А.х Б.Сосорбарам

А.а М.Бямбадорж А.а Я.Бумбаяр

Хоёрын даваа

15:00 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

15:30-17:00 ЗАВСАРЛАГА

17:00 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

Гурвын даваа

17:20 Дунд шөвгийн 1 дэх 4 бөхийн барилдаан

17:40 Дунд шөвгийн 2 дахь 4 бөхийн барилдаан

Дөрвийн даваа

18:00 Их шөвгийн 4 бөхийн барилдаан

Тавын даваа

18:25 Түрүү, үзүүрийн барилдаан

18:50 Тэмцээний хаалт, шагнал гардуулах ёслол