Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
М.Лхагвагэрэл Дэлхийн шилдэг бөхчүүдийн халз барилдаанд оролцлоо Цол олгох барилдаанд аймгийн арслан Т.Пүрэвсүрэн түрүүлэв Ж.Байден Засгийн газрын санхүүжилтийг сунгах баримт бичигт гарын үсэг зуржээ ​Дорноговь аймгийн Сайншанд суманд "Иргэдийн хөгжлийн төв" ашиглалтад орлоо “Virtuoso gala concert-2020/2021” энэ сарын 8-нд болно Газрын багц хуулийн төслүүдийн хэлэлцүүлэг болов Хүүхдийн мөнгө, тэтгэвэр тэтгэмжийг энэ сарын 13-наас олгоно ЭМЯ-ны шуурхай баг Сэлэнгэ аймагт ажиллаж байна Улсын заан Д.Анар түрүүлж, Улсын харцага Н.Золбоо үзүүрлэлээ “Омикрон” хувилбар дэлхийн 38 улсад бүртгэгджээ М.Лхагвагэрэл Дэлхийн шилдэг бөхчүүдийн халз барилдаанд оролцлоо Цол олгох барилдаанд аймгийн арслан Т.Пүрэвсүрэн түрүүлэв Ж.Байден Засгийн газрын санхүүжилтийг сунгах баримт бичигт гарын үсэг зуржээ ​Дорноговь аймгийн Сайншанд суманд "Иргэдийн хөгжлийн төв" ашиглалтад орлоо “Virtuoso gala concert-2020/2021” энэ сарын 8-нд болно Газрын багц хуулийн төслүүдийн хэлэлцүүлэг болов Хүүхдийн мөнгө, тэтгэвэр тэтгэмжийг энэ сарын 13-наас олгоно ЭМЯ-ны шуурхай баг Сэлэнгэ аймагт ажиллаж байна Улсын заан Д.Анар түрүүлж, Улсын харцага Н.Золбоо үзүүрлэлээ “Омикрон” хувилбар дэлхийн 38 улсад бүртгэгджээ
2021.10.15 04:10

Үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан маргааш болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин


Монголын үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн анхдугаар барилдаан маргааш 13:00 цагаас "Монгол бөхийн өргөө"-нд эхэлнэ.

“Хил хязгааргүй спорт” Төрийн бус байгууллага, Монголын үндэсний бөхийн холбоо, "Эрхэт Монгол" групп, ТВ8 телевизийн хамтран хэрэгжүүлж буй тус барилдааны хуваарийг танилцуулъя.

2021.10.16

Нэгийн даваа

13:00 Бөхчүүдийн танилцуулга

13:20 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.н Б.Бат-Эрдэнэ А.н Б.Баатарболд

А.а П.Өсөхбаатар А.а Б.Чинбат

У.н Д.Амаржаргал А.з Б.Түвшинтөгс

У.н Б.Цэдэнсодном А.а Б.Батсайхан

13:40 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

У.х Д.Анар А.н Г.Цоггэрэл

У.н Н.Мустафа А.а Д.Аззаяа

У.ө.н Ч.Батчулуун А.н Б.Улаалзгана

У.н Ц.Мөнхбаяр А.а Ц.Лувсан-Адъяа

14:00 3 дахь 8 бөхийн барилдаан

Ц.н Г.Эрдэнэтогтох

А.а С.Ерөөлт А.а Д.Ням-Очир

У.н Ц.Бямба-Очир А.з О.Түмэн

А.а Б.Отгонбаатар А.а Б.Сумъяабат

14:20 4 дэх 8 бөхийн барилдаан

У.х Т.Баасанхүү А.з Э.Мөнхжаргал

А.х.а Б.Баянмөнх А.а Ц.Төмөрцоож

У.н Б.Серик А.х Б.Сосорбарам

А.а М.Бямбадорж А.а Я.Бумбаяр

Хоёрын даваа

15:00 1 дэх 8 бөхийн барилдаан

15:30-17:00 ЗАВСАРЛАГА

17:00 2 дахь 8 бөхийн барилдаан

Гурвын даваа

17:20 Дунд шөвгийн 1 дэх 4 бөхийн барилдаан

17:40 Дунд шөвгийн 2 дахь 4 бөхийн барилдаан

Дөрвийн даваа

18:00 Их шөвгийн 4 бөхийн барилдаан

Тавын даваа

18:25 Түрүү, үзүүрийн барилдаан

18:50 Тэмцээний хаалт, шагнал гардуулах ёслол