Өдрийн сонин үнэнийг хэлнэ
ҮХЦ-ийн гишүүнд нэр дэвшигчдийн материалыг энэ сарын 15-ныг хүртэл хүлээн авна Манай Улс 15.3 сая тонн нүүрс экспортолжээ Дархлаажуулалтын цэгүүд 20:00 цаг хүртэл ажиллана "Moon dance" хамтлаг ДАШТ-д оролцохоор Германыг зорилоо Цахим системээр 10 улсын 62 иргэнд виз олгожээ Баян-Өлгий, Увс, Ховд, Төв аймгуудын зарим нутгаар зудын эрсдэл их зэрэглэлд байна Швейцарын Холбооны улсаас Монгол Улсад зургаан ширхэг зөөврийн рентген аппарат хүлээлгэн өгөв Ж.Гэндэндарам: Ш.Сүрэнжав надад “Таны буянаар ертөнцөд би танигдлаа” гэж хэлсэн Хүний хувийн мэдээллийг цахим сүлжээгээр задалсан бол 5 жил хүртэлх хорих ял онооно Хүүхдийн эрхийг зөрчсөн эрх бүхий албан тушаалтнуудад шийтгэл оногдуулжээ ҮХЦ-ийн гишүүнд нэр дэвшигчдийн материалыг энэ сарын 15-ныг хүртэл хүлээн авна Манай Улс 15.3 сая тонн нүүрс экспортолжээ Дархлаажуулалтын цэгүүд 20:00 цаг хүртэл ажиллана "Moon dance" хамтлаг ДАШТ-д оролцохоор Германыг зорилоо Цахим системээр 10 улсын 62 иргэнд виз олгожээ Баян-Өлгий, Увс, Ховд, Төв аймгуудын зарим нутгаар зудын эрсдэл их зэрэглэлд байна Швейцарын Холбооны улсаас Монгол Улсад зургаан ширхэг зөөврийн рентген аппарат хүлээлгэн өгөв Ж.Гэндэндарам: Ш.Сүрэнжав надад “Таны буянаар ертөнцөд би танигдлаа” гэж хэлсэн Хүний хувийн мэдээллийг цахим сүлжээгээр задалсан бол 5 жил хүртэлх хорих ял онооно Хүүхдийн эрхийг зөрчсөн эрх бүхий албан тушаалтнуудад шийтгэл оногдуулжээ
2021.11.15 10:11

Үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн 2 дахь барилдаан энэ сарын 28-нд болно

Нийтлэлч: Өдрийн сонин


Монгол бөхийн өргөөнд энэ сарын 28-нд Үндэсний бөхийн мэргэжлийн лигийн хоёр дахь барилдаан болно.

Эхний лигийн барилдаанд улсын харцага-2, улсын начин-14, Аймаг, цэргийн арслан-27, аймгийн заан-7, аймгийн харцага-6, аймаг, цэргийн начин-16, сумын заан-7 гэсэн нийт 79 бөх зодоглосон юм.

Лигийн хоёр дахь барилдаанд дараах бөхчүүд барилдахаар бүртгүүлжээ. Гэхдээ үүнийг анхдугаар барилдааны чансаагаар эрэмбэлсэн байна.

  1. У.х Т.Баасанхүү УВ 1500
  2. У.н Н.Мустафа БӨ 900
  3. У.н Б.Бат-Эрдэнэ БУ 500
  4. А.а Э.Сумъяабат БУ 500
  5. У.ө.н Ч.Батчулуун ХӨ 250
  6. У.н Б.Серик БӨ 250
  7. А.а Б.Батсайхан АР 250
  8. Ц.н Г.Эрдэнэтогтох УВ 250
  9. У.х Д.Анар ДО 150
  10. У.н Д.Амаржаргал БУ 150
  11. У.н Ц.Бямба-Очир ГА 150
  12. У.н Ц.Мөнхбаяр УВ 150
  13. А.х.а Б.Батмөнх ХО 150
  14. А.а М.Бямбадорж ДГ 150
  15. А.а С.Ерөөлт ДА 150
  16. А.а Б.Чинбат АР 150
  17. У.н Б.Цэдэнсодном ӨВ 70
  18. А.а Д.Аззаяа ХЭ 70
  19. А.а Я.Бумбаяр ГА 70
  20. А.а Ц.Лувсан-Адъяа ӨМ 70
  21. А.а Д.Ням-Очир АР 70
  22. А.а Б.Отгонбаатар ГА 70
  23. А.а П.Өсөхбаатар ЗА 70
  24. А.з Э.Мөнхжаргал АР 70
  25. А.з Б.Түвшинтөгс БУ 70
  26. А.х Б.Сосорбарам ХО 70
  27. А.н Б.Баатарболд СЭ 70
  28. А.н Г.Цоггэрэл УВ 70
  29. А.н Б.Улаалзгана СЭ 70

Анх удаагаа оролцож байгаа бөхчүүд:

/Цол, үсгийн дарааллаар/

  1. У.ө.н Б.Орхонбаяр СЭ
  2. У.н Д.Амарсайхан БУ
  3. У.н Б.Даваа-Очир ХӨ
  4. У.н О.Мөнх-Эрдэнэ АР
  5. У.н Б.Хишигбаатар ГА
  6. У.н Х.Цогтгэрэл БУ
  7. А.х.а М.Адъяахүү ӨМ
  8. А.х.а У.Береке БӨ
  9. А.а Ц.Адъяа ХО
  10. А.а Ч.Алтангэрэл БХ
  11. А.а Ж.Алтаншагай ГА
  12. А.а Д.Батбаатар ЗА
  13. А.а Б.Батзориг ДГ
  14. А.а Б.Лхагвадорж ӨВ
  15. Ц.а Л.Отгонбаатар АР
  16. А.а С.Очирбат ДА
  17. А.а Х.Очирхуяг АР
  18. А.а Ц.Сандагдорж ХӨ
  19. А.а Г.Төрмөнх ДО
  20. А.а Б.Түмэндэмбэрэл БУ
  21. А.а Ч.Энхмөнх СҮ
  22. А.з Л.Батсайхан ӨВ
  23. А.з Х.Бямба-Отгон ӨВ
  24. А.з Г.Дармаажанцан ХО
  25. А.з Ц.Заяатүшиг ХО
  26. А.з О.Түмэн УВ
  27. А.х Б.Бадамдорж СҮ
  28. А.х Б.Бадрал ДГ
  29. А.х Х.Наранбаяр СЭ
  30. А.х Б.Нямсамбуу УВ
  31. А.х Б.Өлзийсайхан ӨВ
  32. А.н Б.Батзориг ДГ
  33. А.н Э.Бат-Эрдэнэ АР
  34. А.н О.Баярбаасан АР
  35. А.н М.Баяржавхлан ХО
  36. А.н М.Гантулга ӨВ
  37. А.н Е.Көптилек БӨ
  38. А.н Б.Мөнхтүшиг ӨМ
  39. А.н Б.Өсөхбаяр АР
  40. А.н С.Пүрэвжанцан АР
  41. А.н П.Сандагдорж БУ
  42. А.н С.Цогтбаатар АР
  43. А.н Л.Энхсаруул УВ
  44. С.з А.Амархүү СЭ
  45. С.з А.Дашлхагва БУ
  46. С.з С.Занданхүү ДГ
  47. С.з С.Сүхбат АР
  48. С.з Д.Төмөрхүлэг ӨВ
  49. С.з Т.Түвшин ТӨ
  50. С.з Х.Шинэбилэг ТӨ
  51. А.з Л.Батсайхан ӨВ
  52. А.з Х.Бямба-Отгон ӨВ
  53. А.з Г.Дармаажанцан ХО
  54. А.з Ц.Заяатүшиг ХО
  55. А.з О.Түмэн УВ
  56. А.х Б.Бадамдорж СҮ
  57. А.х Б.Бадрал ДГ
  58. А.х Х.Наранбаяр СЭ
  59. А.х Б.Нямсамбуу УВ
  60. А.х Б.Өлзийсайхан ӨВ
  61. А.н Б.Батзориг ДГ
  62. А.н Э.Бат-Эрдэнэ АР
  63. А.н О.Баярбаасан АР
  64. А.н М.Баяржавхлан ХО
  65. А.н М.Гантулга ӨВ
  66. А.н Е.Көптилек БӨ
  67. А.н Б.Мөнхтүшиг ӨМ
  68. А.н Б.Өсөхбаяр АР
  69. А.н С.Пүрэвжанцан АР
  70. А.н П.Сандагдорж БУ
  71. А.н С.Цогтбаатар АР
  72. А.н Л.Энхсаруул УВ
  73. С.з А.Амархүү СЭ
  74. С.з А.Дашлхагва БУ
  75. С.з С.Занданхүү ДГ
  76. С.з С.Сүхбат АР
  77. С.з Д.Төмөрхүлэг ӨВ
  78. С.з Т.Түвшин ТӨ
  79. С.з Х.Шинэбилэг ТӨ